czwartek, czerwiec 20, 2024

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Ciekawe miejsca w Belgii

Belgia to piękny kraj, który położony jest w Zachodniej Europie. Nie jest może tak bardzo oblegany przez turystów jak Francja, jednak przyciąga rzesze odwiedzających. Co zatem warto zobaczyć w Belgii?

Wielki Plac w Brukseli

Belgia to dość małe państwo, jednak potrafi zachwycić swym pięknem. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest La Grand Place, czyli Wielki Plac, który znajduje się w Brukseli. Część tego placu znajduje się na liście UNESCO. Tak naprawdę jest to ogromny rynek miasta, który otaczają piękne, malownicze budynki. Zwiedzający mogą znaleźć tam ratusz, Muzeum Miasta, ale także wiele budowli, które pochodzą z XVII wieku. W tym miejscu turyści mogą także zasmakować tamtejszych specjałów kuchni, gdyż praktycznie na każdym rogi czai się wspaniała restauracja.

Cytadela Dinant

Miast Dinant to zdecydowanie najpiękniejsza miejscowość w całej Belgii, która słynie głównie ze wspaniałej cytadeli Dinant. Bez dwóch zdań jest to obiekt, który powinno się zobaczyć, będąc w Belgii. Na cytadele prowadzą schody lub kolejka linowa. Dzięki temu, że znajduje się ona na takiej wysokości, turyści mają widok na całe miasteczko. Ta malownicza kraina przypomina wręcz krajobraz z książki fantastycznej. Wspaniałe kawiarnie, w których można skosztować belgijskiej kawy stoją otworem dla zwiedzających. Nawet dzieciom będzie podobała się ta okolica, gdyż miasteczko zapewnia wiele atrakcji maluchom, między innymi place zabaw i najróżniejsze parki rozrywki. 

Belgia to naprawdę wspaniały kraj, który trzeba odwiedzić. Oczywiście kryje w sobie o wiele więcej atrakcji i miejsc do zwiedzenia. Wystarczy tylko zaplanować podróż i udać się na wymarzony odpoczynek wraz z całą rodziną czy przyjaciółmi. 

Kategoria: Artykuły

Numer konta

Dane do przelewu w PLN

PL 77 1090 2590 0000 0001 3283 7783 Santander Bank Polska S.A. SWIFT WBKPPLPP

Konto walutowe w Euro
EUR 44 1090 2590 0000 0001 3283 7795 Santander Bank Polska S.A. SWIFT WBKPPLPP

Tomasz Karczmarz

Nowodwór 62a
21-100 Lubartów

W tytule przelewu należy podać nazwisko, datę przejazdu i numer telefonu kontaktowego. Potwierdzenie przelewu proszę wysłać na adres e-mail.

tomasztransport@onet.pl